Hlava

Lebeční partie:

    Lebka je plochá a zvolna se zužující směrem k očím se středem zúžení po čelním vrubu, který je lehce naznačen. Týlní hrbol je hmatatelný, avšak na pohled nevýrazný. Čenichová partie je mírnně kratší než mozkovna, od níž je oddělena šikmým čelním sklonem. Čelní sklon není ani příliš ostrý, ani příliš mírný. Nadočnicové oblouky jsou zřetelné, ale nevystupující. Líce jsou suché, pokryty plochými svaly. Kůže lebeční partie je napjatá a pokrytá krátkou, hustou a hladkou srstí.

Nosní partie:

    Nosní hřbet je rovný(přímý), s prodlouženou linií mozkovny téměř rovnoběžný. Směrem k čenichu se klínovitě zužuje.

Čenich:

    Středně velký, plný, černě pigmentovaný, nozdry otevřené

Pysky:

    Pevné, suché, dobře přilehlé, s uzavřebými kouty

Čelisti:

    Horní a dolní čelisti jsou úměrné, silné a delší, postupně se zužující k čenichu

Tváře:

    Hladké, dobře přiléhající, pod očima nepropadlé

Zuby:

    Zdravé, silné, čistě bílé, v pravidelném postavení, nůžkového skusu. Stoličky na sebe přesně dosedají, řezáky se navzájem dotýkají. Chrup je úplný.

Oči:

    Středně velké, mandlového tvaru, mírně šikmo posazené. nemají být vypouklé, ani zapadlé. Jsou lesklé, energického, avšak příjemného výrazu, barvy tmavě hnědé. Víčka dobře přiléhají.

Uši:

    Krátké, vzpřímené, dopředu otočené, vysoko nasazené a blízko sebe postavené. Jsou trojhranné, se širší základnou, na hrotech buď zašpičatělé nebo lehce zaoblené. Základna musí být tak široká, aby kolmice, spuštěná ze špice ušního boltce k zemi, se dotýkala lícní kosti. Ušní boltce jsou pokryty delší hustou srstí, která zejména u kořene a po okraji boltce tvoří štětky.

    Celkově má být hlava úměrná velikosti těla a ušlechtilá. Nesmí působit masívně, ani příliš jemně. Charakteristický jedinečný vzhled hlavy podmiňuje správné nasazení a nesení uší, jejich velikost, tvar a dlouhé osrstění.